Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol
United Kingdom, 1988, 43 /minut.

Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol

Original:
Zerknij
Ranking:
0
0 głosOV
7.214
Ranking IMDB
Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol

FABUŁA filmu "Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol"

"Opowieść wigilijna Czarnej Żmii" to specjalny odcinek kultowego brytyjskiego serialu "Blackadder", który po raz pierwszy został wyemitowany w 1988 roku. Fabuła filmu jest luźno oparta na klasycznej historii Charlesa Dickensa "Opowieść wigilijna", ale z charakterystycznym dla serialu humorem i nieco intrygującymi zmianami w treści.

W filmie Edmund Blackadder (gra go Rowan Atkinson), zwykle pazerny i okrutny, zostaje pokazany jako dobroduszny i życzliwy. To dzięki wizycie trzech duchów Bożego Narodzenia, które pokazują mu jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, Blackadder zaczyna zmieniać swoje zachowanie i staje się bardziej ludzki. Spotyka również swoją długoletnią miłość, księżniczkę Zuzannę (gra ją Miranda Richardson), która także odgrywa kluczową rolę w jego przemianie.

Ponadto, film zawiera wiele intrygujących postaci, w tym Boba Cratchita (gra go Robbie Coltrane), który jest okrutnym pracodawcą Blackaddera w jego wcześniejszej wersji, oraz Baldricka (Tony Robinson), wiernego i lojalnego pomocnika Blackaddera, który w każdej wersji rzeczywistości pozostaje wierny swojemu panu.

"Opowieść wigilijna Czarnej Żmii" to zabawna, ale jednocześnie poruszająca historia o tym, jak nawet największe skorupy i egoizm mogą być przełamane przez duch Bożego Narodzenia. Film ten łączy w sobie elementy klasycznej opowieści Charlesa Dickensa z brytyjskim humorem i charakterystycznym stylem Blackaddera, tworząc niezapomniany i kultowy film świąteczny, który z pewnością sprawi, że każdy poczuje magię Bożego Narodzenia.

Oglądać "Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol"

Wersja >lektor
Opowieść wigilijna Czarnej Żmii / Blackadder's Christmas Carol
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!