• Światowa premiera
    1967-08-31
  • Język oryginału
    Westerplatte
  • Studio:
    Film Polski
  • Gatunek:

Skrin

Popularne

FABUŁA filmu "Westerplatte (1967),Online za darmo"

"Westelplatte" to polski film wojenny z 1967 roku, który przedstawia dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce na Półwyspie Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Akcja filmu toczy się wokół siedmiu polskich żołnierzy broniących się przed atakiem niemieckiej armii.

Westerplatte była strategicznie ważnym punktem na mapie Polski i pierwszym miejscem, gdzie doszło do otwarcia działań wojennych w II wojnie światowej. W dniach 1-7 września polscy obrońcy Westerplatte stawili zacięty opór niemieckiej armii, która była o wiele liczniejsza i lepiej uzbrojona.

Film ukazuje trudne warunki, w jakich polscy obrońcy musieli walczyć, a także ich odwagę i poświęcenie dla ojczyzny. Zostali oni odcięci od świata i otrzymywali nieliczne posiłki i amunicję. Mimo to, przez kilka dni bronili swojej pozycji z dużym poświęceniem i odwagą.

Westerplatte to film pełen emocji i dramatyzmu, który przedstawia prawdziwe wydarzenia z historii Polski. W rolach głównych występują znakomici polscy aktorzy, takie jak Tadeusz Schmidt, Janusz Gajos, czy Zdzisław Mrożewski. Film ten jest hołdem dla bohaterów, którzy walczyli o wolność swojego kraju i dla wszystkich tych, którzy walczyli o wolność w czasie wojny.

Oglądać "Westerplatte (1967),Online za darmo"

Westerplatte  (1967),Online za darmo
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!