FABUŁA filmu "Król Artur: Legenda miecza 2017"

"Król Artur: Legenda miecza" to pełna przygody i magii opowieść o legendarnym królu Arturze i jego poszukiwaniu przeznaczonego mu miecza. Film, wyreżyserowany przez Guya Ritchiego, przenosi nas w mroczne i nieprzyjazne czasy, gdzie walki o władzę, zdrada i heroiczne czyny stanowią codzienność.

Akcja rozpoczyna się, gdy Artur (w tej roli Charlie Hunnam), młody i nieświadomy swojego pochodzenia, żyje jako zbiegły łotr w mrocznych ulicach Londynu. Jego spokojne życie zostaje jednak zburzone, gdy pewnego dnia odkrywa magiczny miecz, Excalibur, wbity w skałę. Nieświadomy znaczenia tego znaleziska, Artur podejmuje próbę wyciągnięcia go z kamienia i zdumiewająco mu się to udaje.

Wkrótce potem Artur zostaje wplątany w starcie pomiędzy okrutnym tyranem Vortigernem (w tej roli Jude Law), który obalił prawowitego króla i chce zdobyć całkowitą władzę. Artur dowiaduje się, że jest jedynym prawowitym dziedzicem tronu, a miecz Excalibur to symbol jego przeznaczenia jako króla. Teraz musi zmierzyć się z własnym losem, zdobyć wiedzę i siłę oraz zjednoczyć rozproszonych sojuszników, aby stawić czoła tyrani.

W trakcie swojej podróży Artur spotyka wielu niezwykłych towarzyszy, takich jak mądry i tajemniczy Mordred (Astrid Bergès-Frisbey), nieustraszony rycerz Tristan (Kingsley Ben-Adir) czy dowcipny i wierny Bedivere (Djimon Hounsou). Wszyscy oni pomagają Arturowi odkrywać swoje dziedzictwo, rozwijać swoje umiejętności i przygotować się do wielkiej bitwy.

W miarę jak Artur odkrywa swoje przeznaczenie, wplątuje się w magiczne i mistyczne aspekty świata, w którym żyje. Wielopłaszczyznowa narracja filmu wprowadza nas w świat mitologii, w której mamy do czynienia z czarami, potworami i tajemniczymi istotami. Elementy fantasy przeplatają się z dynamicznymi scenami walki, tworząc niesamowity spektakl wizualny.

"Król Artur: Legenda miecza" nie tylko skupia się na heroicznych przygodach, ale również na wewnętrznej podróży Artura, który musi znaleźć w sobie siłę, aby stawić czoła przeciwnościom losu i przejąć odpowiedzialność za los

Oglądać "Król Artur: Legenda miecza 2017"

Wersja >Lektor
Król Artur: Legenda miecza  2017
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!