FABUŁA filmu "House of Games 1987"

"House of Games" to film kryminalny z 1987 roku, w reżyserii Davida Mameta. Opowiada on historię psychiatry Margaret Ford, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę z oszustami. W rolę Margaret wciela się Lindsay Crouse, a poza nią w filmie występują m.in. Joe Mantegna, J.T. Walsh i Ricky Jay.

Akcja filmu rozpoczyna się w Chicago, gdzie Margaret Ford jest uznaną specjalistką w dziedzinie terapii uzależnień. Pewnego dnia w jej gabinecie pojawia się pacjent, Mike, który jest uzależniony od gry i posiada ogromne długi. Margaret stara się mu pomóc, ale wkrótce okazuje się, że Mike to oszust, który zmusza ją do wzięcia udziału w niebezpiecznej grze.

Mike wprowadza Margaret do swojego świata, w którym oszuści grają ze sobą w różnego rodzaju gry, wykorzystując sztuczki psychologiczne i zręczność manualną. Margaret, zaintrygowana i chcąca pomóc Mike'owi, zgadza się na udział w grze. Szybko okazuje się jednak, że świat oszustów jest bardziej skomplikowany i niebezpieczny, niż się wydawało.

Gra, w którą zostaje wciągnięta Margaret, jest zorganizowana przez Joego Mantegnę, który wciela się w postać Mike'a. Joe jest zręcznym oszustem, który potrafi manipulować ludźmi i wykorzystać ich słabości. Wkrótce Margaret zostaje uwikłana w kolejne oszustwa, które stają się coraz bardziej niebezpieczne.

W trakcie gry Margaret poznaje także innych członków grupy oszustów, w tym J.T. Walsha, który gra postać geja o imieniu The Businessman. Walsh jest mistrzem w kamuflowaniu swojej tożsamości i udawaniu kogoś, kim nie jest. Ricky Jay wciela się natomiast w postać George'a, który jest mistrzem w sztuce iluzji i oszustwa optycznego.

Wraz z rozwojem akcji Margaret zaczyna coraz bardziej angażować się w grę i staje się uzależniona od adrenaliny, jaką jej dostarcza. Jednocześnie zaczyna też coraz bardziej podejrzewać, że Mike i jego koledzy chcą ją wykorzystać i zrobić z niej łatwy cel.

"House of Games" to film pełen zwrotów akcji i nieoczekiwanych momentów. Reżyser David Mamet potrafi zaskoczyć widza i sprawić, że zaczyna on zastanawiać się nad tym, co tak naprawdę dzieje się na ekranie. Film skupia się głównie na psychologii postaci i relacjach między nimi. Wizualnie film jest osz

Oglądać "House of Games 1987"

Wersja >Lektor
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!