Dracula's Widow
United States of America, 1988, 86 /minut.

Dracula's Widow

Original:
Zerknij
Ranking:
0
0 głosOV
4.5
Ranking IMDB
Dracula's Widow
  • Światowa premiera
    1988-07-02
  • Język oryginału
    Dracula's Widow
  • Studio:
    DEG
  • Gatunek:

Skrin

Popularne

FABUŁA filmu "Dracula's Widow"

Dracula's Widow 1988 "Dracula's Widow" to horror z 1988 roku, w reżyserii Christophera Coppoli. Film opowiada historię pochodzącej z Transylwanii hrabiny Drakuli, która po śmierci swojego męża zostaje uwięziona w swoim zamku przez grupę tropikalnych naukowców, którzy chcą badać jej tajemnicze moce.

Główną postacią filmu jest hrabina Lidia Dracula (interpretowana przez Sylvię Kristel), która jest uwięziona w swoim zamku przez grupę naukowców, którzy chcą dowiedzieć się, jak wykorzystać jej zdolności do zdobycia władzy i bogactwa. Hrabina jest zdesperowana, ponieważ jej mąż, słynny wampir, już dawno umarł, a ona sama zaczyna tracić swoje moce.

Grupa naukowców, którzy przybywają do zamku hrabiny, składa się z czterech osób: doktora Van Helsinga (interpretowanego przez Petera Fonda), specjalisty od wampirów, profesora Langa (interpretowanego przez Jose Ferrera), który jest ekspertem od tropikalnych chorób, doktora Ravna (interpretowanego przez Marc Lawrence), który jest psychiatrą, oraz jego asystentki, Anne (interpretowanej przez Lisanne Falk).

W miarę jak naukowcy przeprowadzają swoje badania, hrabina zaczyna odzyskiwać swoje moce i zaczyna zabijać członków grupy. W końcu doktor Van Helsing zaczyna zdawać sobie sprawę, że hrabina Dracula jest prawdziwym wampirem i jedynym sposobem na pokonanie jej jest zniszczenie jej trumny.

Jednak hrabina nie daje się łatwo pokonać i wydaje się, że ma na swoim koncie więcej niż jedno życie. Z pomocą przychodzi Anne, która okazuje się być spadkobierczynią Van Helsinga i odziedziczyła jego wiedzę i umiejętności. Razem próbują powstrzymać hrabinę i uratować swoje życie.

"Dracula's Widow" to film, który łączy w sobie elementy horroru, akcji i romansu. Fabuła jest dość prosta i przewidywalna, ale film wciąga widza dzięki świetnej grze aktorskiej i klimatycznej scenerii. Główną rolę zagrała Sylvia Kristel, znana głównie z roli w filmach erotycznych, ale w tym filmie udowodniła, że potrafi zagrać także w innych gatunkach filmowych. Peter Fonda zagrał rolę Van Helsinga, którego nazwisko pochodzi od bohatera powieści "Drakula" autorstwa Brama Stokera.

Oprawa audiowizualna filmu jest dość przeciętna, ale muzyka jest dobrze dobrana do nastroju filmu. Scenografia i kostium

Oglądać "Dracula's Widow"

Wersja >Lektor
Dracula's Widow
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!