FABUŁA filmu "Pamiętać Paryż"

Pamiętać Paryż 2022 Mia cudem przeżywa zamach. Na skutek stresu częściowo traci pamięć. By pokonać traumę, próbuje odzyskać wspomnienia. "Pamiętać Paryż" to poruszający film opowiadający historię Julii Jarmond, amerykańskiej dziennikarki mieszkającej w Paryżu, która przypadkowo odkrywa tajemnicę z przeszłości swojej rodziny i Francji. W trakcie pracy nad artykułem o masowym aresztowaniu Żydów w czasie II wojny światowej, Julia odkrywa, że mieszka w domu, który przed wojną należał do żydowskiej rodziny. Chcąc poznać historię poprzednich właścicieli, Julia rozpoczyna śledztwo, które przypomina Francuzom o ich związkach z Holocaustem.

Film opowiada równolegle historię Julii i Sarah Starzynski, dziesięcioletniej żydowskiej dziewczynki, która zostaje aresztowana wraz z rodzicami podczas paryskiej razzii. Sarah zostaje wysłana do obozu koncentracyjnego, ale przedtem zostawia ukochanemu bratu tajemnicze przesłanie, które zostanie odkryte dopiero po wielu latach przez Julię.

"Pamiętać Paryż" to film o przeszłości, pamięci i poszukiwaniu tożsamości. Przepiękne plenery Paryża oraz poruszające role aktorskie Kristin Scott Thomas i Mélusine Mayance sprawiają, że film wciąga od pierwszej minuty i pozostawia po sobie wiele emocji. To poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, miłości i nadziei, której przesłanie pozostanie w pamięci widza na długo po zakończeniu seansu.

Oglądać "Pamiętać Paryż"

Wersja >Lektor
Pamiętać Paryż
0 0
komentarze
Minimalna długość komentarza to 50 znaków. komentarze są moderowane
reload, if the code cannot be seen
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Możesz być pierwszy!